Prawo e-commerce

Oferujemy pomoc prawną w dziedzinie e-commerce:

 • dla właścicieli sklepów internetowych,
 • dla osób sprzedających towary na platformach aukcyjnych i handlowych (Allegro, Amazon, eBay, AliExpress),
 • dla klientów oferujących swoje produkty i usługi w internecie.

Nasza krakowska kancelaria radcy prawnego zajmuje się wsparciem klientów w ich działalności internetowej. Tworzymy wymagane dokumenty zgodne z obowiązującymi przepisami. 

Obecnie działalność usługowa w sieci www to mocno rozwijający się sektor gospodarki. Obowiązują w nim różne przepisy prawne, w których nie zawsze jest ławo się odnaleźć i nietrudno o pomyłkę. Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji np. finansowych, warto powierzyć sprawy związane z aspektami prawnymi działalności w e-commerce doświadczonym prawnikom. 

DKK Kancelaria Radcy Prawnego z Krakowa to doświadczenie, wiedza i profesjonalizm. Zapraszamy do kontaktu.

Regulamin sklepu internetowego - radca prawny Kraków

Regulamin sklepu internetowego to podstawowy dokument, który opisuje funkcjonowanie sklepu. Dobrze przygotowany regulamin sklepu internetowego to skuteczne narzędzie, które chroni właściciela sklepu przed nieprzyjemnymi dla niego skutkami prawnymi w postaci:

 • kar UOKiK – uniknij niedozwolonych klauzul w regulaminie,
 • postępowania w zakresie nieprawidłowego przetwarzania danych osobowych (RODO),
 • sporów z klientami,
 • niekorzystnymi następstwami zaniechać w regulaminie, np. wydłużenia do roku czasu na ewentualne odstąpienie od umowy etc.

Doświadczenie oraz wiedza naszych prawników z zakresu działalności e-commerce są gwarancją właściwie skonstruowanego regulaminu sklepu internetowego. Z nami nie narażasz swojej działalności na przykre konsekwencje. Warto już na początku prowadzenia e-sklepu zainwestować swój czas i energię w odpowiednio przygotowany regulamin zgodny z aktualnymi przepisami oraz  zawierający wszelkie klauzule i postanowienia, które ochronią Twój biznes w kryzysowej sytuacji.

Polityka Prywatności w e-commerce

Polityka prywatności to bardzo ważny dokument w działalności internetowej. Aktualnie obowiązujące przepisy nakładają na osoby prowadzące działalność w internecie spełnienie obowiązku informacyjnego wynikającego z ustawy o ochronie danych osobowych. Dokument taki, jak polityka prywatności, powinien być zatem przygotowany rzetelnie i sumiennie. 

E-commerce Kraków - aspekty prawne

Aspekty prawne w e-commerce to szeroki zakres usług prawnych:

 • utworzenie regulaminu sklepu lub serwisu internetowego oraz innych usług świadczonych drogą elektroniczną,
 • opracowanie polityki prywatności zgodnej z obowiązującymi przepisami,
 • przygotowanie umowy na wdrożenie systemów IT,
 • porady prawne na temat ochrony baz danych,
 • audyt prawny przetwarzania danych osobowych,
 • opracowanie dokumentów związanych z bezpieczeństwem danych osobowych.
e-commerce - aspekty prawne - DKK Kancelaria Radcy Prawnego Kraków

Prawo w e-commerce

Prawo e-commerce to szybko rozwijająca się dziedzina prawa. Rosnąca ilość e-biznesów wymaga rzetelnego przygotowania prawnych aspektów prowadzenia tego typu działalności. Nasza kancelaria działa w świecie biznesu. Doskonale orientujemy się w aktualnych przepisach i wymogach. Z nami Twoja e-działalność będzie bezpieczna niezależnie o tego, czy dopiero ją rozpoczynasz, czy rozszerzasz swój biznes o aktywność w sektorze e-commerce.

E-commerce - Prawnik Kraków

Obszar e-commerce wiąże się z wieloma wymogami prawnymi. Warto zatem skorzystać z pomocy doświadczonego radcy prawnego w tym zakresie. Wiedza i doskonała znajomość prawa konsumenta oraz działalności w obszarze e-commerce to nasze atuty. 

Skontaktuj się z nami

Pomożemy Twojej firmie rozpocząć działalność w e-commerce. Przygotujemy wszelkiego rodzaju dokumenty, regulaminy i programy, które nie tylko dokładnie opiszą obszar Twojej działalności, ale także zabezpieczą przed ewentualnymi konsekwencjami ze strony urzędów państwowych. Wspomożemy Twoją działalność w relacjach z klientami oraz kontrahentami.

Zaufaj doświadczeniu w e-działalności - skontaktuj się z nami

e-commerce - aspekty prawne - DKK Kancelaria Radcy Prawnego Kraków