Sprawy spadkowe Kraków

DKK Kancelaria Radcy Prawnego – specjalizujemy się m.in. w prawie spadkowym, które obejmuje: sprawy o zachowek, wydziedziczenie, odrzucenie spadku, niegodność dziedziczenia. Pomagamy naszym klientom w wymienionych sprawach oraz wszystkich innych zagadnieniach związanych z prawem spadkowym.

W ramach współpracy z Kancelarią DKK gwarantujemy rzetelność, terminowości oraz przygotowywanie w imieniu Klienta wszelkich formalności i dokumentów.

Skontaktuj się z nami drogą telefoniczną lub mailową, a wspólnie ustalimy plan działania. 

Sprawy spadkowe - od czego zacząć?

Nasza kancelaria od wielu lat wspiera wszystkich, którzy w pewnym momencie swojego życia otrzymali spadek – zarówno testamentowy, jak i ustawowy – i chcą rozwiązać tę kwestię z zachowaniem najwyższych standardów prawnych. 

W pierwszej kolejności należy uzyskać potwierdzenie nabycia spadku. Procedurę można przeprowadzić w sądzie (jeżeli spadkobiercy nie są zgodni) lub u notariusza (jeżeli spadkobiercy są zgodni).
Sprawa sądowa wymaga zgromadzenia się wszystkich spadkobierców oraz zebrania określonych dokumentów, takich jak: 

 • akt zgonu spadkodawcy,
 • numer PESEL spadkodawcy 
 • ostatni adres zamieszkania spadkodawcy
 • skrócone odpisy aktów urodzenia wszystkich spadkobierców
 • skrócone odpisy aktów małżeństwa spadkobierców
 • w przypadku gdy małżonek spadkobiercy zmarł – akt zgonu współmałżonka
 • skrócony odpis aktu małżeństwa spadkodawcy
 • testament spadkodawcy – jeżeli został sporządzony 

W efekcie przeprowadzonej procedury określone zostają osoby uprawnione do dziedziczenia oraz należne im części spadku. Na tym etapie nie jest ustalane jakie elementy spadku dziedziczą poszczególne osoby. 

Sprawy spadkowe Kraków - Dział masy spadku

Po uzyskaniu stwierdzenia nabycia spadku lub aktu poświadczenia dziedziczenia, wszyscy spadkobiercy stają się właścicielami masy spadkowej. 

Następnym krokiem, jaki należy wykonać, jest dział masy spadku – czyli przeprowadzenie takiego podziału spadku, by każdy ze spadkobierców mógł samodzielnie stanowić o swojej części. Podobnie jak w pierwszym etapie sprawy spadkowej, dział spadku można przeprowadzić na dwa sposoby:

 • Jeżeli spadkobiercy są zgodni w kwestii rozdziału spadku, dział spadku może zostać przeprowadzony poprzez umowę zawartą między dziedziczącymi. W sytuacji, gdy w skład masy spadkowej wchodzi nieruchomość, umowa musi zostać zawarta w formie aktu notarialnego. 
 • Jeżeli spadkobiercy nie są zgodni, sprawa o dział spadku powinna zostać skierowana do sądu, poprzez złożenie odpowiedniego wniosku. Wniosek o dział spadku może złożyć każdy ze spadkobierców.

Radca Prawny Kraków sprawy spadkowe

Elastyczność, rzetelność i klarowna komunikacja

Wierzymy, że nawet najbardziej skomplikowany problem prawny można w prostu sposób wyjaśnić. Naszym największym atutem jest zorientowanie na cele klienta, dzięki czemu z wysoką skutecznością oraz zgodnie z polskim prawem realizujemy omówione na początku współpracy założenia. 

Kancelaria DKK pozostaje do dyspozycji Klientów przez cały czas trwania sprawy spadkowej. 

Pomożemy w przeprowadzeniu sprawy spadkowej tak, by zakończyła się ona zgodnie z Państwa oczekiwaniami. 

Sprawy spadkowe - ile kosztują?

Ceny współpracy z Kancelarią Radcy Prawnego Katarzyna Chachlowska w przypadku spraw spadkowych są ustalane indywidualnie z radcą prawnym. Podanie konkretnych kwot nie będzie jednoznaczne, ponieważ każda sprawa jest rozpatrywana indywidulanie. 

Opłaty sądowe w sprawach spadkowych są stałe i wynoszą: 

 • Wniosek o dział spadku, gdy spadkobiercy nie są zgodni – 500zł 
 • Wniosek o dział spadku, gdy spadkobiercy są zgodni – 300zł

Skontaktuj się z nami i omów szczegóły. 

Chcesz zatroszczyć się o swój spadek?
Nie wiesz, jak to zrobić?

Skontaktuj się z nami !

Kiedy warto do nas zadzwonić?

Oferujemy pomoc osobom, które chcą przeprowadzić sprawy spadkowe: 

 • dotyczące zachowku,
 • kwestię uznania spadkobiercy za niegodnego,
 • sprawy związane z wydziedziczeniem.
Katarzyna Chachlowska