Rozwód Kraków

Radca Prawny Kraków - rozwód​

DKK Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyna Chachlowska – specjalizuje się m.in. w prawie rodzinnym, w tym w rozwodach. Nasz zespół dopilnuje wszystkich procedur oraz terminów, a przede wszystkim zadba, aby postępowanie przebiegało sprawnie. Gwarantujemy rzetelność, terminowości oraz bieżące informowanie o czynnościach podejmowanych w sprawie. Załatwimy za Ciebie wszelkie formalności i dokumenty

Skontaktuj się z nami drogą telefoniczną lub mailową, a wspólnie ustalimy plan działania.

Gdzie złożyć pozew o rozwód rozwód i jaka jest opłata?

Pozew o rozwód zawsze składamy do sądu okręgowego, w okręgu którego małżonkowie mieli ostatnie wspólne miejsce zamieszkania, o ile choć jedno z nich w okręgu tym jeszcze ma miejsce zamieszkania. Jeśli nie ma takiej podstawy, to właściwym do rozpoznania sprawy będzie sąd miejsca zamieszkania strony pozwanej, a może się też zdarzyć w określonych okolicznościach, że będzie to sąd miejsca zamieszkania powoda. Opłata za wniesienie pozwu o rozwód jest stała i wynosi 600 zł, ale czasami część z niej podlega zwrotowi. Nasz zespół przeprowadzi Cię przez cały proces postępowania o rozwód, począwszy od ustalenia przedmiotu żądania, przygotowania pozwu, skompletowania niezbędnych dokumentów, reprezentowania przed sądem, aż do uzyskania prawomocnego wyroku. 

Kiedy można wnieść pozew o rozwód?

Ostateczna decyzja o rozstaniu nie jest łatwa. Jeśli już jednak zostanie podjęta, to osoby, które planują się rozwieźć, czeka nie lada wyzwanie i załatwianie wielu formalności, w spełnieniu których pomoże nasz zespół.

Należy pamiętać, że rozwód jest możliwy jedynie w przypadku kiedy dochodzi do trwałego oraz zupełnego zerwania między małżonkami więzi:

 • fizycznych
 • gospodarczych
 • uczuciowych

Jak długo trwa sprawa rozwodowa?

Każda sprawa rozwodowa jest inna i czas jej procedowania zależy od wielu czynników. Każdy z nich może wpłynąć na czas trwania postępowania.
Rozwód bez orzekania o winie oraz gdy strony są zgodne co do ustaleń dot. ich wspólnych dzieci pozwala na oszczędzenie czasu i energii, które można spożytkować w inny sposób. W takim wypadku możliwe jest orzeczenie rozwodu już na pierwszym posiedzeniu sądowym.

Sprawy z orzekaniem o winie trwają zdecydowanie dłużej. W tym drugim przypadku strony muszą przedstawić liczne dowody celem wykazania winy danej strony. Takie sprawy trwają nawet kilka lat.

Jakie dokumenty są potrzebne do rozwodu?

Każda sprawa rozwodowa jest inna i uzależniona od wielu czynników. Każdy z nich może wpłynąć na czas trwania rozwodu. 
Rozwód bez orzekania o winie jest najczęściej orzekany rodzaj rozwodu.  Ten rodzaj sprawy wybiera większość osób, ze względu na oszczędność czasu, a przede wszystkim nerwów. Taki rodzaj sprawy orzekany jest najkrócej – rozwód można uzyskać nawet w 3-4 miesiące.

Sprawy z orzekaniem o winie trwają zdecydowanie dłużej. W tym drugim przypadku strony muszą przedstawić liczne dowody celem wykazania winy przeciwnika. Takie rozprawy ciągną się miesiącami, a nawet latami.

Pozew o rozwód Kraków

Jak napisać pozew o rozwód?

Nie ma sztywno określonego wzoru pozwu rozwodowego. Jednak są pewne zasady i informacje, które należy zawrzeć w takim dokumencie. Jednak Ty nie musisz się tym przejmować. DKK Kancelaria Radcy Prawnego kompleksowo zajmie się zajmie się przygotowaniem pozwu oraz wszelkimi formalnościami.

Rozwód - ile kosztuje?

Ceny współpracy z Kancelarią Radcy Prawnego Katarzyna Chachlowska w przypadku rozwodów są ustalane każdorazowo z radcą prawnym z uwagi na ich indywidualny charakter. Cena zależeć może od:

 • charakteru sprawy i stopnia jej skomplikowania
 • nakładu czasu i pracy radcy prawnego
 • od tego czy jest to rozwód będzie z orzekaniem o winie czy też nie
 • rozstrzygnięć, jakie muszą być zawarte w wyroku, m.in.: w zakresie winy, alimentów, kontaktów i władzy rodzicielskiej

Skontaktuj się z nami i omów szczegóły. 

dobry adwokat kraków rozwód

Komu pomagamy?

Osobom prywatnym i firmom. Tym, którzy chcą się zabezpieczyć prawnie na przyszłość i tym, którzy padli już ofiarą czyjejś nieuczciwości.

Skontaktuj się z nami, jeśli:

 • potrzebujesz wsparcia przy różnego rodzaju umowach dotyczących wszystkich dziedzin prawa cywilnego, szczególnie tych o znaczeniu handlowym oraz w obrocie nieruchomościami,
 • ktoś naruszył Twoje dobra osobiste, w tym prawa do wizerunku,
 • chcesz dochodzić roszczeń z tytułu niewykonania lub niewłaściwego wykonania umowy, odszkodowań z tytułu czynów niedozwolonych i innych naruszeń umów i zobowiązań
 • szukasz kancelarii, która poprowadzi postępowanie spadkowe, np. o stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku.

Rozwody Kraków

Czeka Cię rozwód i podział majątku?
Zastanawiasz się, jak będą wyglądać Twoje kontakty z dziećmi?

Skontaktuj się z nami

Pomożemy Ci przejść przez ten trudny czas.
Z wyczuciem i klasą.


Od wielu lat wspieramy tych, którzy stanęli w obliczu dramatycznych, nierzadko bolesnych decyzji życiowych. Pomagamy im przejść przez proces rozwodowy, uporać się z podziałem majątku i zabezpieczyć dobro ich dzieci.

Przejdźmy przez to razem!

Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz:

 • przeprowadzić rozwód / separację,
 • unieważnić małżeństwo,
 • przeprowadzić podział majątku,
 • uregulować prawa do mieszkania,
 • uzyskać alimenty,
 • uzyskać rozstrzygnięcia w zakresie kontaktów lub władzy rodzicielskiej
Katarzyna Chachlowska